Logo 112Ede

Redactie 112 0 reactie(s) di 07 april 2020, 16:31

Coronapatiënt uit ziekenhuis Gelderse Vallei opgehaald met traumahelikopter

Laatst bijgewerkt: maandag 17:27 uur

EDE – Dinsdagmiddag rond 13:45 uur is een coronapatiënt uit ziekenhuis Gelderse Vallei opgehaald met een traumahelikopter. Omdat ziekenhuis Gelderse Vallei geen helidek heeft is de helikopter in een naastgelegen grasveld geland en de patiënt met de ambulance naar de helikopter toegebracht.

Deze transporten zijn onderdeel van het protocol om de Intensive Care van ziekenhuizen te ontlasten en patiënten over te brengen naar ziekenhuizen die meer IC-capaciteit hebben. In dit geval is dit een ziekenhuis in Duitsland geworden.

Door de ANWB MAA (Medical Air Assistance) die de traumahelikopter beheerd zijn voor speciaal intensive care vervoer twee extra helikopters aangeschaft. Dit is de Eurocopter H145. Deze helikopter heeft meer ruimte achterin dan de huidige traumahelikopter. Deze vliegt vanaf Vliegbasis Volkel, maar is voor het hele land beschikbaar.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Ede

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Ede
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.